Mutfak

Mutfak Tasarımı: OLA25

ola25-mutfak-tasarimi-01

The OLA25 Pininfarina Design tarafından Snaidero markası için tasarlanmış. “Klasik, cüretkar ve benzersiz” olarak tanımlıyorlar bu tasarımlarını.

ola25-mutfak-tasarimi-1

Tasarım firması Pininfarina birçok konsept otomobil ve benzersiz modellemeler yapmış bir firma. Konsept otomobil tasarımından olsa gerek, aynı tasarım anlayışını bu mutfağa da yansıtmışlar.

ola25-mutfak-tasarimi-5

Limitli sayıda ‘kişiye özel’ üretilen bu mutfağın malzemelerini talepleriniz doğrultusunda seçebiliyorsunuz. Dolap kapaklarında mat siyah, parlak beyaz lake gibi seçenekleri mevcut. Tezgah üstünde kullanılan malzeme parlak cam yüzey.

ola25-mutfak-tasarimi-2

Heykel gibi tasarlanmış yarımada tasarımını tüm bunlardan hariç tutuyorlar. Bu yarımadayı mutfağın genelinde kullanılan malzemelerden ayrı olarak seçebiliyorsunuz. Örneğin; Mutfak tezgahının yüzeyini parlak seçerken, bu tazgahı mat seçebiliyorsunuz.

ola25-mutfak-tasarimi-3

Bunlara ek olarak mutfakta kullanılacak nadir malzemelerden biri olan ‘karbon fiber*’i de seçebiliyorsunuz. Bu malzemenin tasarıma olan etkisi tartışılır fakat fonksiyonu bence mutfak için biraz fazla olmuş.

ola25-mutfak-tasarimi-4

*Karbon Fiber: Genelde yarış ve lüks sınıf spor otomobillerde kullanılan çok hafif ve bir o kadar da dayanıklı bir malzemedir.