Mekanlar

Audi Quattro Bar

audi-quattro-bar-2

Yer: İsviçre, Saint Moritz

Sahibi: Audi AG, Almanya

Tasarım: SCHMIDHUBER, Almanya | Atelier für Szenografie – Tim John, Almanya

reddot-2014

 

Audi Quattro Bar, FIS Alpine Dünya Kayak Kupası 2014 ile aynı tarihte, 2.486 metre yükseklikte Corviglia bölgesinde açıldı. 100 metrekare alanda klasik kayak klüplerine yeni bir yorum getiren sıradışı bir ortamda “quattro” tarzıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Marka ve sanatı, ateş ve buzu bir araya getiren bu yapı malzemelerde doğallığı, tasarımda sadeliği tercih ederek, marka mesajını en iyi şekilde iletmişlerdir.

audi-quattro-bar-1

Kulübe içinde 10 metre uzunluğunda “quattro” logosu yer almaktadır. Bu harfler 3 boyutlu olarak quattro efsanesini vurgulamak istenmiş. Kilometre taşlarında önemli rolleri olan “Pikes Peak”, “Parçalar”, “Quattro İlkesi”, “Gecko” ve “Taç-Dişli Diferansiyel” hikayeler şeklinde harflerin içine işlenmiştir.

audi-quattro-bar-5

Red dot Design Award 2014 – Interior Architect – Best of best ödülüne sahip bu tasarım mekanı seçen jüri şu açıklamayı yapmıştır;

Audi Quattro Bar mükemmel bir ortamda kusursuz bir alandır. Marka ile klasik mimariyi birleştirerek, kayak klüplerine yeni bir bakış açısı kazandırmıştır. Tasarım detayları dikkatlice düşünülmüş ve ergonomi de en uygun şekilde çözümlenmiş. Davetkar iç malzemeleri ve mobilya tasarımları çok dikkat çekicidir.

audi-quattro-bar-4

 

Ve işte bu güzel kayak kulübünün video görüntüleri: